107,28 kr.
keyboard_arrow_down
Brooklyn T Knop - Poleret Nikkel
SKU
18-5001-13-K55
107,28 kr.
På lager
doneTilgængelighed : Lagervare - normalt pakket og afsendt indenfor 1 arbejdsdag +
se leveringsmuligheder
Leveringsmethoden
Postnord:
5-8 arbejdsdage
DHL Express:
1-2 arbejdsdage
Bring :
3-5 arbejdsdage
En moderne T-formet køkkenknap med et tydeligt industrielt look og en detaljeret struktureret overflade. Formen giver et behageligt greb, mens det raffinerede design giver karakter til både skuffer og skabslåger.
Kombinationen af rene linjer og subtile detaljer gør den velegnet til en lang række indretninger, fra moderne køkkener til mere klassiske rum. Brug den som en enkeltstående detalje, eller kombiner den med matchende greb for at få et ensartet look i alle dine møbler.
Knoppen fås i forskellige belægninger, så den er nem at matche med andre materialer og overflader i dit hjem.
Produktinformation
Materiale:
Aluminium
Finish:
Poleret
Varemærke:
Montering:
M4 Skrue
Udførelse:
Målinger
Højde:
10 mm
Bredde:
55 mm
Dybde (A):
37 mm
DiFod Ø (B):
15 mm

Monteringsvejledning
Det er nemt at montere greb og knopper, og det kræver ikke avanceret værktøj eller særlige færdigheder. Følg blot de enkle trin nedenfor
1
Forbered og bor hulletMarker hullet på skabslågen med en tynd blyant. Bor med et 4,5 eller 5 mm bor fra forsiden af skabet. En eventuel splitter fra udgangshullet vil komme til syne på bagsiden af skabet og ikke være synlig på forsiden
2
Monter håndtageneMonter håndtaget med de medfølgende M4-skruer. Brug ikke en boremaskine, når du sætter håndtaget fast. Brug i stedet en almindelig manuel skruetrækker, og skru M4-skruerne så fast, som du føler, det er muligt. For højt moment kan beskadige knopperne eller skruen
3
InspirationTips: Hvis du har mange knopper, der skal monteres med samme position på hvert skab, kan det betale sig at lave en simpel skabelon af et bræt og noget simpelt træ.
BESTSELLERE















